Świetna akcja 12-latka z Anglii! Dzięki strzelonym bramkom kupił jedzenie dla 300 rodzin

12-letni Jack Maltby-Smith jest młodym adeptem futbolu w szkółce Northampton Town. Anglik, wzorując się na Marcusie Rashfordzie, postanowił pomóc rodzinom w potrzebie. Dzięki swojemu sposobowi zdołał uzbierać pożywienie dla 300 rodzin w jego rodzinnym kraju.

12-latek pomógł 300 rodzinom w Anglii

Jack Maltby-Smith, gdy usłyszał o działalności charytatywnej Marcusa Rashforda, postanowił sam pomóc angielskim rodzinom w potrzebie. 12-latek ponad 5000 funtów na zestawy obiadowe, które zostaną rozprowadzone po pobliskich szkołach. Jack wzorował się na letniej kampanii piłkarza Manchesteru United, który wziął udział w kampanii dot. bezpłatnych posiłków szkolnych w czasie wakacji.

Pieniądze za strzelone bramki

Piłkarz akademii Northampton wpadł na prosty, a zarazem skuteczny pomysł. Zaczął namawiać swoich znajomych, by ci wpłacali dowolną kwotę, gdy on sam strzeli bramkę. Z dnia na dzień o jego akcji dowiadywało się coraz więcej osób, dzięki czemu Anglik uzbierał w sumie ponad 5 tysięcy funtów. Za taką kwotę zakupił 300 porcji posiłków dla rodzin w potrzebie przed świętami Bożego Narodzenia.

– Gdy usłyszałem o kampanii Marcusa Rashforda, zapytałem rodziców, czy ludzie naprawdę chodzą spać bez jedzenia? Więc postanowiłem założyć zbiórkę, polegającą na strzelaniu przeze mnie goli – wyjaśnia Jack.

Jedna z kobiet, która otrzymała paczkę z jedzeniem, powiedziała: „Akcja taka jak ta przywraca wiarę w ludzkość. Potwierdza to, że są na tym świecie ludzie, którym zależy”.

Cały materiał wideo o Jacku znajdziecie tutaj.

Michał Budzich