Strzały w Hamburgu! Policja postrzeliła holenderskiego kibica. Groził im kilofem

W Hamburgu, gdzie niebawem rozpocznie się mecz Polska – Holandia, doszło do postrzelenia mężczyzny. Policja oddała strzały w kierunku napastnika, który groził im kilofem. W związku z tym wydarzeniem zamknięto miejską strefę kibica.

 


O godzinie 15:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego w meczu reprezentacji Polski z Holandią na Euro 2024. Dla obu drużyn będzie to początek grupowych zmagań na mistrzostwach Europy.

Postrzał

Na parę chwil przed startem spotkania doszło do groźnego incydentu. Policja w Hamburgu postrzeliła jednego z holenderskich kibiców. Funkcjonariusze skomentowali sprawę, twierdząc, że mężczyzna nie stosował się do poleceń, a także groził służbom kilofem oraz „urządzeniem zapalającym”.
Początkowo przeciwko agresorowi zastosowano gaz łzawiący. Gdy jednak to nie poskutkowało, oddano strzały ostrzegawcze. To także zawiodło. W efekcie policja była zmuszona do postrzelenia mężczyzny. Te wydarzenia doprowadziły do zamknięcia miejskiej strefy kibica w Hamburgu.

Według informacji podanych przez „BILD”, Holender miał zostać postrzelony w nogę. Dziennikarze dodali również, że wspomniane „urządzenie zapalające” miało być koktajlem Mołotowa. Podejrzenia wskazują, że agresor chciał go użyć, korzystając z zamieszania i obecności ogromnego tłumu.