Stanowcza opinia byłego kadrowicza nt. Lewandowskiego. „Stał się bezkarny”

Bardzo mocnej oceny Roberta Lewandowskiego dokonał Radosław Kałużny. Zdaniem byłego reprezentanta Polski napastnik FC Barcelony „został rozpuszczony” przez media. 

34-latek przeżywa kryzys skuteczności. Podczas marcowego zgrupowania kadry nie trafił do bramki ani w meczu z Czechami, ani z Albanią. Podobnie sytuacja ma się w klubie, gdzie także notuje kiepskie występy.

„Zagłaskany”

Mecz z Albanią Polacy wygrali zaledwie 1-0, a zwycięskiego gola strzelił Karol Świderski. Napastnik Charlotte został bohaterem „Biało-Czerwonych”, a media nie szczędziły mu pochwał. Inaczej było w przypadku Lewandowskiego.

– Wydaje mi się, że kiepską robotę zrobiły media. Zagłaskały Lewandowskiego. Przez lata właściwie nikt z dziennikarzy nie odważył się na choćby delikatną krytykę Roberta. Gdy zagrał słabo lub źle, wina zawsze leżała po stronie kogoś innego. Ofiara zawsze się znalazła. A to trener, a to reszta drużyny, a to pogoda – ocenił Radosław Kałużny. 

– Mam prawo mieć swoje zdanie. A ono w sprawie Roberta jest takie, że został rozpuszczony. Poczuł się na tyle pewnie, stał się wręcz bezkarny, z resztą „adwokatów” ślepo go broniących – dodał.

– Nadal jest napastnikiem światowej klasy, ale w jego ocenie bądźmy uczciwi. Od nadmiaru lukru każdego zemdli – skwitował były reprezentant Polski.

 Lewandowski będzie mieć okazję do poprawienia swoich statystyk w najbliższą sobotę. Jego FC Barcelona zagra tego dnia z Elche.