Sport Bild: Hansi Flick kontaktował się z Mario Götze

Według doniesień Sport Bilda, Bayern Monachium jest zainteresowany sprowadzeniem byłego zawodnika Borussii Dortmund. Podobno Hansi Flick kontaktował się z Mario Götze, żeby zaproponować mu powrót do Bawarii.

Podczas letniego okna transferowego Bayern Monachium opuściło już sporo graczy. Z klubu odeszli Thaigo, Ivan Persić, Philippe Coutinho oraz Alvaro Odriozola. Szkoleniowiec mistrzów Niemiec po zwycięstwie nad Schalke (8:0) zaapelował do klubowych władz o wzmocnienia.

Według doniesień wspomnianego źródła, trener FCB kontaktował się z bohaterem finału mistrzostw świata z 2014 roku w sprawie transferu. Götze od niedawna pozostaje wolnym zawodnikiem. W czasach pandemii transfer bezgotówkowy byłby na rękę władzom Bayernu.

Media w ostatnich miesiącach spekulowały na temat potencjalnego klubu dla pomocnika BVB. Mówiono wówczas o jego transferze do m.in. Manchesteru United, Fiorentiny, Nicei, Milanu, Bayeru Leverkusen czy Interu. Ostatecznie jeszcze nie znalazł klubu, problemem w negocjacjach z klubami okazały się zarobki Niemca.

Władze Bayernu podobno na razie nie godzą się na ten transfer, jednak może w najbliższym czasie zmienią zdanie. Sam Mario Götze chciałby dołączyć do ekipy Flicka. W przeszłości 28-latek w koszulce Bayernu rozegrał łącznie 114 spotkań. Strzelił dla nich 36 bramek i zanotował 24 asysty.