Sousa idealny dla reprezentacji Polski? Legendarny trener nie ma wątpliwości

Wybór Paulo Sousy na nowego selekcjonera reprezentacji Polski wzbudził duże poruszenie w środowisku piłkarskim. Portugalczyk wydaje się mieć wielu przeciwników, jednak znajdują się także osoby, które popierają wybór Zbigniewa Bońka. Do nich zalicza się także Sven-Goran Erkisson.

Przypomnijmy, że podczas czwartkowej konferencji Paulo Sousa został oficjalnie przedstawiony, jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Wybór wzbudził niemałe kontrowersje, o czym więcej przeczytacie w linku poniżej:

„Nie jest żadnym dobrym trenerem”, czyli reakcje na nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Prawdziwy autorytet

Teraz głos w sprawie Sousy zabrał legendarny szkoleniowiec, Sven-Goran Eriksson. 72-latek z niejednego pieca chleb jadł, a swojej karierze miał okazję prowadzić między innymi reprezentacje Anglii, Meksyku, WKS-u czy nawet Filipin. Teraz Szwed zdradził, co myśli na temat objęcia polskiej kadry przez Sousę.

– W Polsce odniesie sukces. Pamiętam, gdy wchodził do drużyny Benfiki jako piłkarz. Już wtedy wykazywał wielką inteligencję taktyczną – Mówi w rozmowie ze „Sport.pl”, po czym dodaje – Cieszę się, że wykorzystuje tę wiedzę jako trener. Ma też duże doświadczenie z pracy w różnych krajach, ale też z reprezentacją u innego fachowca, Carlosa Queiroza. Myślę, że nie powinniście się martwić. To nie jest ryzykowna zmiana – Zapewnia Szwed.

72-latek doradził też świeżo upieczonemu selekcjonerowi, jakie kroki musi podjąć. Najważniejsze jest dobranie sobie odpowiednich piłkarzy.

– Kiedy przejmujesz reprezentację, nie możesz nadmiernie komplikować sprawy. Nie masz wiele czasu na pracę szkoleniową, dlatego najpierw musisz wybrać najlepszych możliwych piłkarzy, a potem stworzyć system, w którym sportowcy będą czuć się komfortowo – Stwierdza 72-latek.

Eriksson wyjaśnił także, dlaczego Sousa jest dla Polaków świetnym wyborem. Trener przedstawił jego największy atut.

– Widziałem terminarz Polaków. Dobrze, że bierzecie Sousę, bo to trener, któremu łatwo będzie wejść do szatni. Każdy go zna. To duży atut, bo kontakt z piłkarzami jest w roli selekcjonera kluczowy. Nie masz wiele czasu na codzienną pracę, ale dalej możesz się z nimi kontaktować i opowiadać o swojej wizji, budować atmosferę. Jestem przekonany, że Sousa będzie w stanie o to zadbać – Dodaje na zakończenie.