Słynny francuski dziennik stworzył listę najlepszych i najgorszych Polaków grających w Ligue 1

Francuski dziennik „L’Équipe” wybrał najlepszych oraz najgorszych polskich piłkarzy, którzy kiedykolwiek biegali po boiskach Ligue 1. Za kilka miesięcy, a może i lat przyjdzie nam ocenić, do której z tych grup bardziej pasuje Arkadiusz Milik, który niedawno dołączył do Olympique Marsylia. Były piłkarz Napoli jest 77. Polakiem, który wystąpił na francuskich boiskach.

Najlepsi Polacy grający w Ligue 1

Wśród „najlepszych piłkarzy” wyróżniono takich piłkarzy jak: Andrzej Szarmach, Joachim Marx, Kamil Glik, Ireneusz Jeleń oraz Marian Szeja. Pierwszy z nich do Francji trafił 1980 roku i przebywał tam przez 9 lat. W latach 1980-1985 reprezentował barwy AJ Auxerre, dla którego zdobył blisko 100 bramek i tym samym został najlepszym strzelcem w historii klubu.

Najgorsi piłkarze z Polski, którzy grali w Ligue 1

Po drugiej stronie znaleźli się natomiast: Grzegorz Krychowiak, Robert Gadocha, Janusz Kupcewicz, Roman Kosecki, a także Dominik Furman. Mimo wszystko dziwi w tym zestawieniu obecność Grzegorze Krychowiaka. Wygląda na to, że Polak został oceniony głównie przez pryzmat niezbyt udanego epizodu w PSG. Najwidoczniej zapomniano o jego przygodzie w Stade Reims, z którego wypłynął na szerokie wody futbolu.

Michał Budzich