Selekcjoner reprezentacji Walii wierzy w awans na EURO. „Możemy mierzyć się z każdym”

Selekcjoner reprezentacji Walii zabrał głos po losowaniu ścieżki baraży do EURO 2024. Nasz ewentualny rywal w walce o awans na Mistrzostwa Europy jest pewny swoich umiejętności. – Możemy mierzyć się z każdym – mówi selekcjoner Walijczyków.
Pomimo fatalnej gry w eliminacjach reprezentacja Polski wciąż ma szansę awansować na EURO 2024. W marcu Biało-Czerwoni wezmę udział w barażach. Do awansu potrzebne będą dwa zwycięstwa.
W półfinale baraży reprezentacja Polski zmierzy się z reprezentacją Estonii. Spotkanie zostanie rozegrane w Polsce. Z kolei w finale rywalem naszych reprezentantów będzie zwycięzca meczu Walia-Finlandia. Gospodarzem finału będzie zwycięzca drugiego półfinału.
Selekcjoner reprezentacji Walii, Robert Page, zabrał głos po wylosowaniu rywala w półfinale. Jak jednak przyznał, bardziej interesowało go losowanie miejsca rozgrywania finału baraży. Cytowany przez „sport.tvp.pl” trener przyznał, że na własnym terenie, w obecnej formie są w stanie mierzyć się z każdym.

– Nie sądzę, by jakakolwiek drużyna z tej grupy chciała z nami grać – przyznał selekcjoner reprezentacji Walii.

– Bardziej denerwowałem się losowaniem gospodarza finału. W formie, w jakiej jesteśmy obecnie i z „Czerwoną Ścianą” u siebie, w Cardiff, możemy mierzyć się z każdym. To dla nas wielka szansa – dwa zwycięstwa przed własną publicznością dzielą nas od kolejnej kwalifikacji do dużego turnieju – dodał.

fot. Tom Jenkins/The Guardian

źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich