Selekcjoner Danii zaniepokojony sytuacją Eriksena. „Bez rytmu meczowego nikt nie może grać na odpowiednim poziomie”

Ciężkie miesiące w Interze Mediolan przeżywa duński pomocnik Christian Eriksen. Szkoleniowiec Nerazzurrich nie stawia na byłego piłkarza Tottenhamu. To nie podoba się selekcjonerowi reprezentacji Danii, Kasperowi Hjulmandowi.

Niewypał transferowy

Inter chce się pozbyć Eriksena po tym, jak jego transfer okazał się nietrafionym ruchem. Szkoleniowiec reprezentacji Danii nie widzi szans na poprawę i nie rozumie decyzji Antonio Conte.

Christian zagrał zdecydowanie zbyt mało meczów w 2020 roku. To jest marnowanie jego jakości. Widzę, co on może zrobić na boisku. Mam nadzieję i wierzę w to, że w tym roku dostanie zdecydowanie więcej czasu na grę – mówi.

Jestem przekonany, iż podejmie właściwe decyzje, które przyniosą korzyści zarówno jego karierze, jak i reprezentacji. Jego brak gry jest dla mnie bardzo niepokojący. Ani Christian, ani żaden inny piłkarz nie może grać na odpowiednim poziomie, jeżeli nie ma odpowiedniego rytmu – cytuje selekcjonera Danii portal meczyki.pl.

Kiepska forma

Bilans Christiana Eriksena w Interze to 39 występów, 4 bramki i 3 asysty. Portal transfermarkt.de wycenia Duńczyka na 35 mln euro.