Rummenigge wskazał przyczynę kryzysu Bayernu. Zmęczenie głównym winowajcą

Bayern Monachium w tym sezonie boryka się z pewnym kryzysem. Machina Hansiego Flicka nie prezentuje poziomu podobnego do tego, jakim imponowała w minionej kampanii. Co stoi za trudniejszym okresem Bawarczyków zdradził Karl-Hainz Rummenigge. 

„Die Roten” w sobotę doznali porażki z Eintrachtem Frankfurt (1-2). Dla Bayernu było to kolejne potknięcie w tym sezonie. Już w ostatniej kolejce tylko zremisowali z Arminią Bielefeld, a w samym meczu nawet przegrywali z beniaminkiem Bundesligi.

Pomimo porażki ekipa Hansiego Flicka nadal jest liderem ligowej tabeli, jednak ich topnieje. RB Lipsk traci do Bawarczyków już tylko pięć punktów, a do rozegrania wciąż mają zaległe spotkanie.

Zmęczenie

Na pytanie o kryzys Bayernu odpowiedział Karl-Hainz Rummenigge. Prezes mistrzów Niemiec uważa, że spadek formy, a także intensywności gry piłkarzy Flicka jest spowodowany wyczerpującym sezonem. Działacz zaznacza, że pandemia koronawirusa spowodowała nie tylko straty sportowe, ale również finansowe.

– Sezon jest wyczerpujący – gramy co trzy dni, piłkarze są zmęczeni. Z drugiej strony w 2021 wielokrotnie widać, że jesteśmy w tyle w pierwszej połowie, a w drugiej odrabiamy starty. Ostatnio to nie starcza, by zdobywać komplety punktów – stwierdził Niemiec.

– Nie mamy takich środków, jakie mieliśmy przed pojawieniem się koronawirusa. Pandemia spowodowała ogromne straty finansowe – powiedział. – Uważam, że środowisko piłkarskie wciąż ma pokorę. Cieszymy się, że możemy grać. Nie sądzę, że jesteśmy aroganccy, ale trochę zdenerwowani sytuacją, jak wszyscy w kraju. Od roku gramy bez widzów, to nie takie proste – dodał.