Rozpoczyna się walka o wielkie pieniądze! Ile zarobi zwycięzca Ligi Mistrzów?

Kluby w rozgrywkach Ligi Mistrzów walczą nie tylko o tytuł najlepszej drużyny w Europie, ale i o wielkie pieniądze. W sezonie 2019/2020 kluby miały do podziału 2 miliardy euro!

Za awans do fazy grupowej na konto klubu wpływa 15.25 mln euro. Dodatkowo za każde zwycięstwo w tej fazie klub otrzymuje 2.7 mln euro a za remis 900 tysięcy euro. Za porażkę nie przewiduje się żadnych premii. Tak więc wygrywając wszystkie 6 spotkań w fazie grupowej, można się wzbogacić o dodatkowe 16.2 mln euro.

Idąc dalej mamy do czynienia z coraz większymi sumami. Premia za awans do 1/8 finału wynosi 9,5 mln, za ćwierćfinał 10.5 mln, a za półfinał 12 mln. Przegrany w finale otrzyma 15 milionów, a zwycięzca – 19 milionów euro.

Pytanie, które nurtuje wielu z Was, z pewnością brzmi „Ile może zarobić Lewandowski i spółka?” Dokonaliśmy szybkich obliczeń, z których wynika, iż Bawarczycy mogą zarobić około 82.45 mln euro. Pod warunkiem, że Bayern sięgnie po triumf w rozgrywkach.

Dodatkowo kluby otrzymują kluby z racji sprzedaży praw marketingowych i telewizyjnych. Z tego tytułu do podziału są 292 miliony euro.

Michał Budzich