Dawid Szwarga nie zgadza się z decyzją o odejściu. „To pytanie należy zadać osobie, która te decyzje podejmuje”

Po wczorajszym meczu między Rakowem a Pogonią wywiadu na łamach „Canal+” udzielił Dawid Szwarga. Trener Rakowa został zapytany o swoje odejście z klubu. 33-latek nie zgadza się z decyzją podjęta przez właściciela Rakowa.
Przed kilkoma dniami władze Rakowa Częstochowa ogłosiły, iż po zakończeniu tego sezonu z pierwszym zespołem pożegna się dotychczasowy trener, Dawid Szwarga. 33-latek objął Raków przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Po niespełna roku pracy w roli pierwszego trenera przyszedł czas na rozstanie. Według medialnych doniesień następcą Szwargi najprawdopodobniej zostanie Marek Papszun.

Zespół Rakowa całkiem dobrze zareagował na informację o zwolnieniu Dawida Szwargi. W sobotę Raków mierzył się u siebie z Pogonią Szczecin. Drużyna Dawida Szwargi odniosła zwycięstwo 2:1. Tym samym Raków wciąż utrzymuje się w walce o europejskie puchary.

Po sobotnim starciu z Pogonią przed kamerami „Canal+” pojawił się Dawid Szwarga. Trener Rakowa został zapytany o decyzję klubu odnośnie chęci zmiany trenera pierwszego zespołu. 33-latek odpowiedział, że nie zgadza się z podjętą decyzją.

– Oczywiście, że nie zgadzam się z tą decyzją. Trudno, żebym jako pierwszy trener, który włożył tyle wysiłku i pracy z tym zespołem, teraz przeszedł do porządku dziennego w takiej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Każdy, kto zna podstawy pracy grupowej, to wie, że taka sytuacja i taka informacja nie jest łatwa, żeby tym momentem zarządzić i zagrać takie spotkanie, jakie zagraliśmy. Bardzo bym chciał pracować z tą grupą ludzi, z którą obecnie pracuję. Mam tu na myśli zarówno zawodników, jak i sztab szkoleniowy. Ubolewam nad tym, że w tej rundzie nie byliśmy powtarzalni na tyle, by nie dać właścicielowi argumentu do dokonania zmiany w kolejnym sezonie. Chciałbym, abym w kolejnym klubie, w którym będę pracował, żebym miał taki zasób ludzki, jak w Rakowie – skomentował Dawid Szwarga.
Dawid Szwarga został także zapytany o fakt ogłoszenia decyzji o zwolnieniu w trakcie sezonu. Trener Rakowa nie chciał wprost odpowiadać na to pytanie.

– Myślę, że to pytanie należy zadać osobie, która te decyzje podejmuje. Moje komentarze w tej chwili na temat timingu tej decyzji byłyby niewłaściwe. Teraz najważniejszy jest Raków… – odpowiedział Szwarga.

Michał Budzich

2 komentarze do “Dawid Szwarga nie zgadza się z decyzją o odejściu. „To pytanie należy zadać osobie, która te decyzje podejmuje””

Dodaj komentarz