Rośnie zainteresowanie Michałem Skórasiem! Jego poczynania pilnie śledzi klub z Ligue 1

Rośnie zainteresowanie Michałem Skórasiem za granicą. Jego odejście z Lecha Poznań jest już nieuniknione. Poczynania skrzydłowego Kolejorza uważnie śledzi klub z Francji.

Michał Skóraś rozgrywa znakomity sezon, zdecydowanie najlepszy w swojej karierze. W barwach Lecha Poznań we wszystkich rozgrywkach zagrał już w 42 meczach. Na wszystkich frontach strzelił 13 bramek i zanotował 5 asyst.

Dobre występy w klubie poskutkowały powołaniem do reprezentacji Polski. Skóraś zadebiutował w narodowych barwach we wrześniu 2022 roku w meczu przeciwko reprezentacji Holandii. Wziął również udział w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie zagrał 45 minut przeciwko Argentynie. W ostatnim meczu z Czechami zanotował pierwszą asystę w drużynie narodowej.

Michał Skóraś wyrósł na lidera Lecha Poznań. Znakomite występy na krajowym podwórku, a przede wszystkim na arenie międzynarodowej zaczęły wzbudzać plotki o odejściu do zagranicznego klubu. W ostatnich tygodniach mówiło się o zainteresowaniu klubów z MLS, a wcześniej o jednym klubie z Serie A.

Plotki transferowe związane z Michałem Skórasiem się jednak nie kończą. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”, usługami polskiego skrzydłowego zainteresowany jest pewien klub z Ligue 1. Mowa w tym przypadku o Montpellier. Przedstawiciele francuskiego klubu obserwują wszystkie mecze Skórasia w europejskich pucharach.

– Za Michałem Skórasiem po wszystkich meczach w europejskich pucharach jeżdżą wysoko postawieni ludzie z Montpellier – ujawnił Tomasz Włodarczyk.

– To jedna z wielu drużyn, która go chce, więc nie mówię, że tam trafi na 100 proc. Natomiast francuski klub ma mieć duże pieniądze od przyszłego sezonu i chce walczyć o awans do Ligi Mistrzów – dodał.

– Skóraś ma bardzo dużo ofert, może wybierać. Myślę, że kwota 7 mln euro zadowoliłaby Lecha – podkreślił Włodarczyk.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich