Rośnie konkurencja dla EA FC 24? FIFA prowadzi rozmowy ze studiem 2K!

EA Sports wkrótce może zyskać konkurenta na płaszczyźnie gier piłkarskich. Jak donoszą zagraniczne media, FIFA prowadzi rozmowy z 2K Games.
Przez 30 lat trwała współpraca na linii FIFA – EA Sports. Efektem kooperacji tych dwóch instytucji była seria gier komputerowych FIFA. W 2023 roku współpraca została zakończona. Ostatnią grą piłkarską od EA Sports spod szyldu FIFA była ta z numerem „23”. Mimo to EA postanowiło kontynuować produkcję i sprzedaż swojego produktu. Jesienią 2023 roku wyszła kolejna część gry piłkarskiej od Electronic Arts, tym razem została ona nazwana „EA Sports FC 24”.
Problemy PES’a

W przeszłości główną konkurencją dla serii gier FIFA od EA Sports było Konami i ich gra Pro Evolution Soccer. FIFA mocno jednak odjechała PES-owi ostatnimi czasy. W ostanich latach gra od Konami zmieniła najpierw nazwę na eFootball Pro Evolution Soccer, a następnie na eFotball.
Nadchodzi UFL

W ostatnich kilkunastu miesiącach została zapowiedziana także nowa gra – UFL. Jej inwestorem został Cristiano Ronaldo, który miał na nią przeznaczyć rzekomo 40 milionów dolarów. Premiera gry była przekładana, jednak w końcu ma ona mieć miejsce w 2024 roku. Dotychczasowe zapowiedzi i trailery gry były jednak dość mocno krytykowane.
FIFA i 2K

Jak wspomnieliśmy w 2023 roku EA Sports zakończyło współpracę z FIFĄ, tym samym tracąc ich licencję. Tę może wkrótce przejąć inny wydawca gry, a mianowicie 2K Sports. Jak donosi Mike Straw, FIFA i 2K pracują nad tym, by ogłosić współpracę. Dzięki niej 2K miałoby stworzyć oficjalnie licencjonowaną grę FIFA.

Czym jest 2K Games?

Firma 2K Games jest na rynku od wielu lat. Podobnie jak EA Sports również zajmuje się produkcją gier sportowych, choć nie tylko. Jeśli chodzi o gry sportowe, spod szyldu 2K Games wychodziły takie produkcje jak m.in. NBA 2K, WWE 2K czy też NHL 2K. Ponadto odpowiadają za takie gry jak choćby Borderlands i Mafia.

Michał Budzich