Roque dostał pytanie o rady od Roberta Lewandowskiego. Zdecydowana odpowiedź Brazylijczyka

Vitor Roque oficjalnie trafił do FC Barcelony zimą. W klubie wiążą z 18-latkiem wielkie nadzieje. Ostatnio młody napastnik udzielił krótkiej rozmowy „Mundo Deportivo”. Wypowiedział się w niej między innymi o Robercie Lewandowskim. 
Roque ma już na swoim koncie pierwsze trafienia w nowych barwach. Choć nie udało mu się nic strzelić w pierwszych meczach, to w ostatnich trzech zdobył dwie bramki. Przy okazji ostatniego meczu z Deportivo Alaves wyleciał dodatkowo z boiska z druga żółtą kartką, choć nie brakowało wokół tej sytuacji kontrowersji.

„Staram się podążać jego śladami”

Tak czy inaczej Brazylijczyk pozostaje wielką nadzieją dla kibiców Barcelony. Ostatnio 18-latek udzielił wywiadu „Mundo Deportivo”, w którym opowiedział o swoich pierwszych tygodniach w nowym klubie. Dziennikarze zapytali go także o jego relacje z Robertem Lewandowskim, z którym konkuruje o miejsce w składzie.
– To niesamowity zawodnik, jak wszyscy w szatni Barcelony. To piłkarz, który stworzył historię futbolu. Staram się uczyć od niego jak najwięcej, zawsze ma chęć do pracy. Po skończonych treningach idę z nim i staram się podążać jego śladami, aby nauczyć się jak najwięcej – stwierdził Roque.
Napastnik zdradził również rady, jakie otrzymywał od starszego kolegi.

– Mi mówi, że jestem jeszcze bardzo młody, więc mogę być spokojny, bo mam przed sobą świetlaną przyszłość – odparł Brazylijczyk.