Robert Pires pochlebnie o reprezentacji Polski. „Prezentowali bardzo dobrą technikę”

Rober Pires w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat występu reprezentacji Polski w meczu z Holandią. Francuz zabrał także głos odnośnie nieobecności we wspomnianym meczu Roberta Lewandowskiego.
Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy mecz na EURO 2024. Po niezwykle wyrównanej rywalizacji Biało-Czerwoni niestety schodzili z boiska pokonani. Holendrzy odnieśli nieznaczne zwycięstwo wynikiem 2:1.

Pomimo porażki gra reprezentacji Polski wyglądała relatywnie dobrze. W kierunku drużyny Michała Probierza pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Pozytywnie o Polakach wypowiedział się także Robert Pires, legenda francuskiego futbolu.

– To była duża niespodzianka. W meczu była bardzo duża intensywność. Myślę, że to była bardzo dobra, otwarta gra. Polacy stracili dwie bramki, ale wciąż starali się być agresywni. Prezentowali bardzo dobrą technikę – ocenił Robert Pires.
Robert Lewandowski nie zagrał w meczu z Holandią z powodu kontuzji. Nie da się ukryć, że jest to wielka strata dla naszej reprezentacji. Robert Pires stwierdził, że mecz Polska-Holandia mógłby potoczyć się inaczej, gdyby tylko grał Robert Lewandowski.

– Robert Lewandowski to z pewnością jeden z najlepszych napastników na świecie. Jego wpływ na grę jest bardzo duży. Dziś jest liderem nie tylko reprezentacji Polski, ale także FC Barcelony. Być może wczorajszy mecz potoczyłby się inaczej, gdyby grał Robert Lewandowski, jednak tego już nie sprawdzimy – stwierdził Pires.


źródło: tvp sport

Michał Budzich