Robert Lewandowski wychwala Kamila Grosickiego. „Wybija się ponad przeciętność”

Robert Lewandowski udzielił ostatnio wywiadu na łamach „TVP Sport”. Jednym z poruszonych w rozmowie wątków była osoba Kamila Grosickiego. Kapitan reprezentacji Polski pochwalił 35-latka, który w tym sezonie zachwyca kibiców PKO BP Ekstraklasy.
Kamil Grosicki rozgrywa kapitalny sezon w barwach Pogoni Szczecin. Pomimo upływu lat i niemal 36 lat na karku Grosik wciąż jest motorem napędowym swojego zespołu a także jednym z najlepszych – o ile nie najlepszym – zawodnikiem tego sezonu Ekstraklasy. W 23 meczach tego sezonu polskiej ligi zdobył 10 bramek i zanotował 11 asyst (według sposobu liczenia asyst wg Transfermarkt).
Wielkimi krokami zbliżają się baraże o awans na EURO 2024. Michał Probierz ogłosi powołania 14 marca. Ciężko sobie wyobrazić, by na liście powołanych zabrakło Kamila Grosickiego. Formę Grosika pochwalił ostatnio Robert Lewandowski. Kapitan drużyny narodowej w rozmowie z „TVP Sport” stwierdził, że kapitan Pogoni w Ekstraklasie wybija się ponad przeciętność.
– Gdy wyróżniasz się w Ekstraklasie, to automatycznie jesteś kandydatem do powołania. Faktycznie, „Grosik” wygląda bardzo dobrze, przede wszystkim pod względem fizycznym. Oczywiście, wiadomo, że Ekstraklasa jest mniej wymagająca w porównaniu do zagranicznych lig, czy Ligi Mistrzów. To jest różnica, ale jeśli w Ekstraklasie jesteś postacią, która gra, strzela gole, asystuje i wybija się ponad przeciętność, to automatycznie jesteś zawodnikiem, który powinien być w tej reprezentacji – skomentował Robert Lewandowski.

Z „Grosikiem” znamy się wiele lat i wiele w tej kadrze przeżyliśmy. Zawsze jest z nim sympatycznie. Każdy zawodnik z doświadczeniem to wartość dodana. Szczególnie dla tych młodych – dodał kapitan reprezentacji Polski.

źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich