Robert Lewandowski o końcu gry w reprezentacji: „Nikt nie będzie miał na to wpływu”

Robert Lewandowski udzielił kilku wypowiedzi odnośnie swojej przyszłości w reprezentacji Polski. Kapitan Biało-Czerwonych przedstawił, jak cała sprawa wygląda z jego perspektywy.
Debiut Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski miał miejsce w 2008 roku. Przez ponad 15 lat Lewy rozegrał w narodowych barwach łącznie 151 meczów. Strzelił w nich 82 bramki. To czyni go najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski. Żaden zawodnik nie rozegrał także większej liczby meczów w narodowych barwach.

Pewna epoka w reprezentacji Polski już przemija. W ubiegłym roku koniec kariery w reprezentacji Polski ogłosił Grzegorz Krychowiak. Dziś zrobił to także Kamil Grosicki. Wkrótce koniec reprezentacyjnej kariery potwierdzi także Wojciech Szczęsny. Grę w drużynie narodowej już jakiś czas temu zakończył także Kamil Glik, choć żadnego oficjalnego oświadczenia z jego strony nie ujrzeliśmy.
Czy to powyższego grona dołączy Robert Lewandowski? Kiedyś na pewno. Wciąż jednak nie wiemy, kiedy konkretnie to nastąpi. W tej sprawie 35-latek wypowiedział się na łamach „uefa.com”. Wypowiedzi cytujemy za „sport.pl”.

– Nie chcę żałować, że zbyt wcześnie odszedłem na emeryturę, choć wciąż mogłem grać dłużej. Z drugiej strony nie chcę zmagać się z tą decyzją, kiedy nadejdzie ten moment. Teraz jeszcze nie nadszedł – przekazał Robert Lewandowski.

– Muszę to poczuć w sobie. Na pewno nikt nie będzie miał na to wpływu. Tylko ja i moja rodzina, nikt z zewnątrz – uzupełnił.

– .Oczywiście dobrze czuję się w zespole; atmosfera, jaka panuje od środka, sprawia, że miło się tu przebywa. O fizyczność też się nie martwię – dodał.


źródło: sport.pl

Michał Budzich