Robert Lewandowski komentuje porażkę z Austrią. „Jesteśmy przybici wynikiem”

Po meczu z Austrią przed kamerami „TVP Sport” pojawił się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ocenił i podsumował piątkowe spotkanie.
Za nami drugi mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy. Niestety, Polacy nadal mają na swoim koncie zero punktów. Po porażce w pierwszej kolejce z Holandią wynikiem 1:2 przyszła porażka w drugiej serii gier z Austrią. Piątkowe starcie zakończyło się dla nas klęską 1:3.

Po meczu do wywiadu przed kamerami „TVP Sport” podszedł Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji nie był w wyborowym humorze. 35-latek przedstawił, jak z jego perspektywy wyglądał mecz z Austrią. Jego zdaniem na dalszy przebieg meczu mocno mógł wpłynąć fatalny początek spotkania. Dodał także, że drużynie zabrakło tego dnia odpowiedniego balansu.
– Jeśli przegrywa się 3-1, to ciężko powiedzieć, że ten mecz powinien inaczej wyglądać. Zdajemy sobie sprawę, że nie weszliśmy dobrze w mecz – rozpoczął Robert Lewandowski.

– Myślę, że dzisiaj takiego balansu zabrakło. I chyba sami wpadliśmy w pułapkę takiego balansu między przetrzymaniem, pograniem piłką, a próbą stworzenia kolejnej sytuacji. Trochę sami wpadliśmy w tę pułapkę i Austriacy to wykorzystali – ocenił kapitan reprezentacji Polski.

– Dzisiaj jesteśmy przybici tym wynikiem. I jest ciężko. Ale musimy pamiętać, że mamy jeszcze jeden mecz w grupie i tam też trzeba pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować zdobyć 3 punkty – podsumował.


źródło: tvp sport

Michał Budzich