Robert Gumny odchodzi z Lecha Poznań. W nowej drużynie spotka Polaka

Według doniesień Głosu Wielkopolskiego, Robert Gumny opuści Lecha Poznań na rzecz klubu z Bundesligi. Augsburg, bo o tej drużynie mowa zapłaci za polaka około 3 milionów euro + ewentualne bonusy.

Wychowanek Kolejorza jest już po testach medycznych w klubie z Rafała Gikiewicza. Gumny najprawdopodobniej w czwartek podpisze kontrakt z ekipą, która w poprzednim sezonie zajęła ostatnie bezpieczne od spadku miejsce w Bundeslidze.

Transfer 22-latka będzie dla Augsburga drugim najwyższym w tym okienku. Więcej kosztował tylko środkowy obrońca Wolfsburga – Felix Uduokhai. Według portalu Transfermarkt wydano na Niemca około 7 milionów euro.

Robert Gumny mówił, że jego marzeniem jest gra w Bundeslidze, teraz będzie mógł je spełnić.

– Zawsze chciałem grać w Bundeslidze. To moje ciche marzenie – mówił wychowanek Kolejorza przed kamerami TVP Sport jakiś czas temu.

Wielu kibiców Kolejorza pamięta sytuację, w której Gumny miał dołączyć do Borussii Mönchengladbach w styczniu 2018 roku. Wówczas za Polaka miał paść rekord transferowy ligi, jednak wykryto u niego coś niepokojącego w kolanie. Klub się wycofał, a obrońca wrócił do Poznania.

– To był ciężki okres, ale myślę, że mam dobrą głowę do piłki. Nie przejmuje się tymi kontuzjami. To, co było w Gladbach… pierwszego dnia polały się łzy, ale potem wróciłem i robiłem swoją robotę. Szkoda, że ta operacja we Włoszech wyszła, jak wyszła. Tak naprawdę musiałem grać rok z bólem. Prezentowałem 50 proc. swoich umiejętności, a i tak jakoś to wychodziło. Niestety, to się posypało. Teraz była druga operacja i czuję się zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że to pokażę i zrobię poważną konkurencję w Lechu, a może i nawet w kadrze Polski. Liczę, że nie będę już odczuwał dolegliwości. Teraz jest fenomenalnie i zobaczymy, czy to się utrzyma, gdy wrócę do gry i pełni treningów – mówił w Kanale Sportowym Robert Gumny.