Rewolucyjny pomysł upominania zawodników. Sędziowie niedługo mogą zacząć korzystać z niebieskiej kartki

Wiele wskazuje na to, że w piłce nożnej może dojść niedługo do sporych zmian. Według doniesień „The Telegraph” sędziowie będą mogli pokazywać zawodnikom… niebieską kartkę.

 

Niebieska kartka

Sędziowie od 1970 roku mogą pokazywać zawodnikom dwie kartki – w kolorze żółtym i czerwonym. Wiele wskazuje na to, że niedługo dojdzie do zmiany w tym temacie. Według doniesień „The Telegraph” arbitrzy będą mogli skorzystać z trzeciego rodzaju upomnienia – w kolorze niebieskim.

 

Wielka kasa dla Lecha Poznań za zeszłoroczną edycję Ligi Konferencji. Na konto klubu wpłynęła spora suma [CZYTAJ]

Wspomniane źródło przekonuje, że w piątek zostanie ogłoszone wprowadzenie tego rodzaju kary wobec zawodników. Niebieska kartka będzie czymś pomiędzy czerwoną a żółtą kartką. Oznaczać będzie usunięcie zawodnika na 10 minut z boiska. Dwie niebieskie kartki lub niebieska i żółta oznaczają wydalenie piłkarza z boiska.

 

Football Association Board na razie nie przewiduje, aby wprowadzić te przepisy na najwyższym poziomie. Na początku dojdzie do testów w mniej prestiżowych rozgrywkach. Nie można jednak wykluczyć obecności niebieskiej kartki w Pucharze Anglii od następnego sezonu.

 

Pomysł IFAB nie przypadł do gustu UEFIE. Szef federacji Aleksander Ceferin nie wyraża zgody na zmianę przepisów. Wspomniany rodzaj upomnienia nie będzie więc zastosowany w trakcie Ligi Mistrzów i Mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku.

Źródło: The Telegraph