Reprezentant Polski w składzie największych rozczarowań Euro 2024. W drużynie także… Manuel Neuer

Reprezentacja Polski zakończyła już grę na mistrzostwach Europy. Końca dobiegła już również faza grupowa, w związku z czym pojawiają się pewne podsumowania. W jednym z, niestety, niechlubnych rankingów pojawił się Przemysław Frankowski. 
„Biało-Czerwoni” zdobyli tylko jeden punkt na Euro 2024. Na start turnieju przegrali z Holandią (1-2), a następnie zostali całkowicie zdominowani przez Austrię (1-3). W meczu o honor Polakom udało się jednak wyszarpać punkt i zremisować z Francją (1-1).

Wśród najgorszych

Końca kilka dni temu dobiegła faza grupowa, a reprezentacje szykują się do gry w 1/8. Po pierwszej fazie pojawiają się już pierwsze podsumowania, rankingi i analizy. Portal Sofascore, na bazie swoich ocen skomponowało „jedenastkę” największych rozczarowań mistrzostw Europy. Niestety swoje miejsce w składzie zyskał… Przemysław Frankowski.

Polak znalazł się w drużynie obok między innymi Manuela Neuera, Rasmusa Hojlunda czy Silvana Widmera. Piłkarz Lens został umieszczony w trzyosobowym bloku piłkarzy w pomocy, co kłóci się z pozycją, na której grał w kadrze.
Najgorsza 11 fazy grupowej Euro 2024 wg Sofascore:

Manuel Neuer (Niemcy) – Anthony Ralston (Szkocja), Robin Hranac (Czechy), Attila Fiola (Węgry), Milos Kerkez (Węgry) – Silvan Widmer (Szwajcaria), Davide Frattesi (Włochy), Przemysław Frankowski (Polska) – Jasir Asani (Albania), Rasmus Hojlund (Dania), Jan Mlakar (Słowenia)

Dodaj komentarz