Reprezentacja Polski awansowała w rankingu FIFA. Wyprzedzili… wykluczoną reprezentację

Reprezentacja Polski awansowała o jedno miejsce w rankingu FIFA. „Biało-Czerwoni” zajmują obecnie 34. miejsce. Wyprzedzili tym samym reprezentację Rosji.




Po marcowych zgrupowaniach doszło do przetasowań w rankingu FIFA. Na samym szczycie obyło się jednak bez zmian. Pierwsze miejsce nadal zajmuje Argentyna, która powiększyła przewagę nad resztą stawki, dzięki zwycięstwom z Urugwajem i Brazylią.

Roszady

Za plecami „Albicelestes” zameldowała się natomiast Hiszpania, która zrzuciła na 3. pozycję wicemistrzów świata – Francję. Kolejne miejsca zajmują niezmiennie Anglicy i Brazylijczycy.

Do przetasowań doszło natomiast na 6. pozycji. Holendrzy zamienili się z Portugalią. Dalej, na ósmym, dziewiątym i dziesiątym miejscu znajdują się: Belgia, Włochy i Niemcy. 11. lokatę zajmują natomiast Chorwaci, którzy pukają do pierwszej topowej dziesiątki.




Reprezentacja Polski dzięki dwóm marcowym zwycięstwom awansowali na 34. miejsce. „Biało-Czerwoni” po wygranych z Litwą i Maltą wyprzedzili Rosję. Choć „Sborna” została wykluczona z rozgrywek międzynarodowych, to jej mecze towarzyskie wciąż są liczone do ogólnoświatowego rankingu.