Renomowany klub potwierdził transfer polskiego talentu! 19-latek trafi za granicę

Mateusz Kowalczyk z ŁKS-u Łódź odchodzi do zagranicznego klubu. Utalentowany 19-latek zdecydował się na transfer do Danii. 

W ostatnim czasie często młodzi polscy piłkarze decydują się na szybkie opuszczenie kraju. Podobny los spotkał teraz talent z ŁKS-u. Mateusz Kowalczyk otrzymywał sporo ofert, aż w końcu przyjął jedną z nich.

Podbije Danię?

19-latek postawił na Broendby, z którym związał się czteroletnim kontraktem. Co ciekawe, poza Duńczykami w grę nie wchodziły same zagraniczne zespoły. O utalentowanego piłkarza beniaminka Ekstraklasy zabiegać miały również inne polskie zespoły. Ostatecznie jednak to w Danii Kowalczyk będzie kontynuować karierę.

– Śledzimy rozwój Mateusza i widzimy ogromny potencjał, który mimo młodego wieku przełożył się już na wiele minut w seniorskim futbolu. Tego lata Mateuszem interesowały się duże kluby w Polsce i poza nią, dlatego cieszymy się, że zdecydował się na przejście do Broendby – przyznał dyrektor Broendby. 

Duński klub co roku bije się o mistrzostwo. Kowalczyk ma świadomość presji, jaka jest nakładana na jego zawodników, a obecnie na niego samego. Cieszy się jednak, że trafił do Kopenhagi.

– Przede wszystkim bardzo się cieszę, że przyjechałem do Broendby. To wielki klub z dużymi tradycjami i fantastycznymi fanami, z którymi nie mogę się już doczekać spotkania – mówił 19-latek.

– Przejście do Broendby postrzegam jako naprawdę duży krok w mojej karierze. Przychodzę do klubu, który chce być na szczycie w Danii. To bardzo do mnie przemawia – podsumował.