Real Madryt sprowadzi do siebie największe talenty Europy? „AS” przedstawia nowe informacje ws. Haalanda

„AS” w piątkowym wydaniu rzuca nowe światło na plany Realu Madryt. Królewscy zamierzają ściągnąć do siebie największe talenty Europy.

Real Madryt przeżywa obecnie lekki kryzys finansowy ze względu na pandemię koronawirusa. Madrytczycy wyszli jednak z tego w lepszy sposób niż np. Barcelona, która tonie w długach. Królewscy powstrzymali się w letnim okienku 2020 roku od transferów do klubu i skupili się na sprzedaży zawodników.

Według hiszpańskiego „AS-a”, Real Madryt zamierza nadal sprzedawać swoich graczy. Gazeta podała również plany transferowe Królewskich w kontekście najbliższych lat.

Celem numer 1 dla Hiszpanów jest ściągnięcie do siebie Kyliana Mbappe i Eduardo Camavingi. Wiele wskazuje na to, że Florentino Perez będzie chciał sprowadzić obu Francuzów do Madrytu już latem 2021 roku. Początkowo zamiast Camavingi pod uwagę brany był transfer Paula Pogby.

Następnym etapem wzmocnień Realu Madryt będzie sprowadzenie do ataku Erlinga Haalanda. Biorąc pod uwagę wiek Karima Benzemy i formę Luki Jovicia, taki transfer wydaje się być jak najbardziej sensowny.

Według informacji „AS-a”, Borussia Dortmund ma z Haalandem dżentelmeńską umowę, która umożliwi Norwegowi transfer w 2022 roku. Działacze BVB nie będą robili pod górkę byłemu napastnikowi RB Salzburg.

Biorąc pod uwagę fakt, że stosunki władz Realu i Borussii są bardzo dobre, można stwierdzić, że Niemcy chętniej sprzedadzą Norwega do Madrytu niż Manchesteru czy Monachium. Kolejnym czynnikiem związanym z potencjalnym transferem Haalanda do mistrzów Hiszpanii jest bliska relacja Mino Raioli (agenta napastnika BVB) z dyrektorem wykonawczym Królewskich.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, jakim jest obecność Martina Odegaarda w szeregach Realu Madryt. Ofensywny pomocnik jest rodakiem Haalanda i jego bardzo dobrym przyjacielem. Wspomniane czynniki mogą mieć ogromny wpływ na decyzję norweskiego napastnika BVB w ciągu najbliższych lat.

fot. AS.com