Rafał Gikiewicz w Bayernie Monachium?! Polak kandydatem do transferu

Bayern Monachium zaczyna rozglądać się za nowym rezerwowym bramkarzem. Wiele wskazuje na to, że Alexander Nubel opuści Bawarię i uda się na wypożyczenie. Niemiec nie jest zadowolony z roli, jaką pełni w zespole Hansiego Flicka. W gronie kandydatów do jego zastąpienia wymienia się między innymi Rafała Gikiewicza.

Pierwszym bramkarzem w Bayernie jest Manuel Neuer. 34-latek nie tylko jest liderem defensywy, ale i jednym z najpewniejszych punktów „Die Roten”. Obsada bramki nie jest zatem dla zarządu Bawarczyków kłopotem. Problem pojawia się, jednak jeśli chodzi o znalezienie dla niego zmiennika.

Taką rolę odgrywał ostatnio Alexander Nubel. 24-latkowi przestaje już jednak odpowiadać tak mało istotna pozycja w zespole. Były bramkarz Schalke chciałby opuścić Monachium i udać się na wypożyczenie. Zależy mu przede wszystkim na regularnej grze, czego w Bayernie raczej nie uświadczy. Jego usługami zainteresowane jest AS Monaco.

Gikiewicz w Bayernie?

W przypadku odejścia Nubela zarząd „Die Roten” będzie musiał zastanowić się nad znalezieniem dla niego alternatywy. Taka jest konieczna, jeśli Neuerowi przydarzyłaby się jakaś kontuzja.

Dziennikarze „Sport1.de” ustalili siedem nazwisk, które są wymieniane w kontekście zmiennika dla 34-latka. Niemcy zaznaczają przy tym, że Bayern nie chce wydać przy tej operacji za dużych pieniędzy.

Kto zatem może zastąpić Nubela? „Sport1.de” wymienił: Stefana Ortegę, Romana Buerkiego, Rona-Roberta Zielera, Jiria Pavlenkę, Lorisa Kariusa, Svena Ulreicha oraz Rafała Gikiewicza. W artykule na ten temat dziennikarze podkreślili najważniejsze walory, które prezentuje Polak.

– Polak jest jednym z najlepszych bramkarzy w lidze. W rankingu liczby obronionych strzałów zajmuje drugie miejsce, za Ortegą. Ma ich 89. Po dwóch świetnych latach w Unionie Berlin 33-latek wiedział, jak zaimponować w pierwszym sezonie w Augsburgu – czytamy w tekście.

– Jego emocjonalność, pewność w bramce i profesjonalizm to znakomite połączenie. Kontrakt piłkarza wygasa w 2022 roku. Przy wartości rynkowej w wysokości 1,5 miliona euro byłby to dobry transfer pod względem finansowym. Pytanie tylko, czy ambitny zawodnik mógłby zrezygnować ze swojego statusu czołowego bramkarza Bundesligi – podsumowali Niemcy.