Radosław Majewski strzela w debiucie. Wieczysta gromi rywala w Pucharze Polski [WIDEO]

Wieczysta Kraków rozbiła Skawinkę 8:0 w meczu okręgowego Pucharu Polski. W klubie z Krakowa po raz pierwszy zagrał Radosław Majewski. Były gracz m.in. Lecha Poznań okrasił debiut pięknym golem.

Krakowski klub potraktował mecz ze Skawinką prestiżowo. Wszystko dlatego, bowiem dwa sezony temu to właśnie ta ekipa zamknęła Wieczystej drzwi do IV ligi. Przemyslaw Cecherz wystawił przez to w ataku niemal najlepsze zestawienie. Zagrali Sławomir Peszko, Radosław Majewski i Krzysztof Szewczyk – z liderów ataku zabrakło jedynie Emmanuela Kumaha.

Żądni rewanżu wygrywali już 5:0 do przerwy. Peszko zdobył dwie pierwsze bramki dla Wieczystej. Gol na 3:0 był samobójczym dziełem kapitana gości Pawła Czajki, a w 31. minucie bramkarza rywali kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Majewski.

Majewski trenuje z Wieczystą dopiero od wtorku. Jego występ przeciwko Skawince był pierwszym o stawkę od blisko roku. Ostatni raz wybiegł na boisko 18 września 2019 roku w barwach Western Sydney Wanderers FC. Wówczas zagrał w Pucharze Australii. Później doznał poważnej kontuzji kolana, po której bardzo długo się rehabilitował.

Wieczysta Kraków – Skawinka 8:0 (5:0)

1:0 – Peszko 8′

2:0 – Peszko 13′

3:0 – Czajka (sam.) 18′

4:0 – Majewski 31′

5:0 – Szewczyk 35′

6:0 – Madejski 55′

7:0 – Gawęcki 66′