Radość w Juventusie po mistrzostwie! Szczęsny poratował trenera papierosem! [WIDEO]

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad Sampdorią Juventus zapewnił sobie mistrzostwo Włoch. Radości nie kryli zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy Starej Damy.

Juventus pokonał wczoraj Sampdorię 2:0 po bramkach Ronaldo oraz Bernardeschiego. Tym samym piłkarze Starej Damy wywalczyli 9. tytuł mistrzów Włoch z rzędu, a w sumie 36. w historii klubu.

Niedługo po zakończeniu spotkania w internecie pojawiło się mnóstwo filmów, na których widać niesamowitą radość piłkarzy i sztabu Juve. Na jednym z nich głównym bohaterem był Maurizio Sarri, który w szatni wypił szampana, a także zapalił papierosa.

Sarri jest znany z wypalania ogromnych ilości papierosów. Swego czasu The Mirror poinformował, że włoski szkoleniowiec wypala dziennie… 80 papierosów! Tak więc na jednym papierosie tego dnia nie mogło się skończyć. Podczas konferencji kolejną fajką obdarował go Wojtek Szczęsny.

Jako ciekawostkę dodamy, że Sarri stał się najstarszym trenerem, który zdobył mistrzostwo Włoch. Szkoleniowiec Starej Damy dokonał tego w wieku 61 lat oraz 6 miesięcy. Poprzednim rekordzistą był Nils Liedholm, który razem z Romą zdobył Scudetto, mając 60 lat i 7 miesięcy.

Michał Budzich