PZPN ukarany przez UEFA. Efekt zachowania polskich kibiców podczas EURO

Polski Związek Piłki Nożnej został zmuszony do zapłaty kary finansowej. Jest to efekt zachowania polskich kibiców podczas Mistrzostw Europy.
Mistrzostwa Europy w Niemczech dla reprezentacji Polski już dobiegły końca. Biało-Czerwoni zakończyli rywalizację na fazie grupowej. Podopieczni Michała Probierza przegrali mecze z Holandią i z Austrią. W meczu o honor z Francją udało się zremisować.

Do kosztów związanych z grą na Mistrzostwach Europy PZPN będzie musiał dorzucić pewną nieplanowaną pozycję. Mianowicie chodzi o karę od UEFA, o czym poinformowało „The Athletic” cytowane przez „WP Sportowe Fakty”. Europejska federacja ukarała PZPN za zachowanie polskich kibiców. Poza Polską ukarane zostały: Węgry, Szwajcaria, Chorwacja, Albania, Rumunia i Belgia.

Nie wiadomo za co dokładnie PZPN otrzymał karę. Napisano jedynie, iż chodzi o zachowanie kibiców we wszystkich trzech meczach grupowych. Większość sankcji dotyczyła rzucania przedmiotów na boisko oraz używania materiałów pirotechnicznych. Kara to 56 375 euro, co daje blisko 250 tysięcy złotych.
W sumie za fazę grupową ukaranych zostało 21 z 24 związków piłkarskich uczestniczących w EURO 2024. Największa kara przypadła Chorwacji (220 875 euro). Sankcji uniknęły jedynie Francja, Hiszpania i Słowacja. Łączna suma kar finansowych przekroczyła milion euro.


źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich

Dodaj komentarz