PZPN ponownie rozpętał burzę. Opinia publiczna wściekła. Afera o… koszulkę

Wokół PZPN-u ostatnio nie brakuje negatywnych emocji. Ostatnio federacja ponownie jest wzbudziła, tym razem akcją „Retro Kadra”. Z jej okazji zaprezentowano specjalną koszulkę, której wzór niezbyt spodobał się opinii publicznej. 
Mniej więcej od niesławnej „afery premiowej” PZPN ma bardzo nadszarpnięty wizerunek. Zaskakująco często na światło dzienne wychodzą kolejne kontrowersje związane z działalnością federacji. Ostatnie tygodnie były co prawda nieco spokojniejsze, ale teraz ponownie zawrzało.

Specjalna koszulka

Pod koniec ubiegłego roku PZPN rozpoczął akcję „Retro Kadra”. W związku z nią zaprezentowano również specjalną koszulkę z numerem „10”, na której znalazły się nazwiska wszystkich reprezentantek i reprezentantów Polski, którzy wystąpili z tą liczbą.
– ”Retro Kadra’ to świeży oddech z przeszłości, połączony z nowoczesnym stylem. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka przyszłość, tworząc unikalne, retrospektywne wzory i kolekcje odzieży oraz inne, unikalne produkty – promowano wówczas koszulkę. 

O akcji oraz możliwości nabycia koszulki PZPN przypomniał w czwartek, wrzucając wpis na Twitterze. Dorzucono również link do strony, na której wspomniany trykot można zakupić. Należy na niego przeznaczyć 99,99 zł.

I właśnie tym wpisem PZPN rozpętał kolejną burzę. Opinia publiczna nie szczędziła słów krytyka za design koszulki, zarzucając prostotę i niewielką efektywność. Pod postem udzieliło się kilku dziennikarzy, który dali upust emocjom.
– O rany, polecam powiększyć i przeczytać nazwiska – pisał Krzysztof Stanowski.  

– Wygląda jak koszulka Bolka i Lolka – dodał z kolei Marek Wawrzynowski. 

Kibice również nie byli zachwyceni i nie omieszkali skrytykować trykotu. Ci byli jednak zdecydowanie dosadniejsi i potraktowali PZPN bez ogródek. Pod wpisem widać między innymi takie komentarze:
– Wygląda jak okładka kasety z disco-polo, wczesne lata 90-te.

– Wy nawet prostą koszulkę potraficie spartolić.

– Wyjątkowo nietrafiony design.

– Mega koszulka retro. Dwóch złotych czterdziestu groszy bym za nią nie dał.