PZPN opublikował raport po meczu z Holandią! Świetne wieści dla Probierza. Sześciu piłkarzy wraca do zdrowia

PZPN wydał raport medyczny po meczu z Holandią. Komunikat dotyczył sześciu piłkarzy w tym Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji wrócił do treningów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie gotowy na mecz z Austrią!
Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz na Euro 2024 z Holandią 1-2. Spotkanie było solidne w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza, ale okupione kilkoma urazami. Kontuzji doznali między innymi Bartosz Salamon, Piotr Zieliński czy Michał Skóraś.

Zdrowi na Austrię

PZPN w poniedziałkowe popołudnie podzielił się z kibicami raportem medycznym po meczu z „Oranje”. Według treści komunikatu, wspomniana wyżej trójka ma być do dyspozycji selekcjonera na piątkowe starcie z Austrią. Podobnie ma się sytuacja Pawła Dawidowicza i Roberta Lewandowskiego.

– Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki. Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną – napisano w raporcie. 

– Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu w poniedziałek trenował indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem – czytamy dalej. 
– Michał Skóraś i Piotr Zieliński doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów. Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie. Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią – dodano. 

Raport zawiera więc właściwie same pozytywne informacje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to selekcjoner Michał Probierz w piątkowym meczu z Austrią będzie mógł skorzystać ze wszystkich powołanych na Euro zawodników.