Puchacz szykuje się na nowe? Tajemnicze stories na Instagramie

Tymoteusz Puchacz obchodził w sobotę dwudzieste drugie urodziny. W internecie pojawiło się wiele wpisów z życzeniami dla Lechity, ale także tajemnicze posty odnośnie jego przyszłości.

Nowy klub Puchacza?

Tymoteusz Puchacz opublikował na swoim Instastories zdjęcie z Kamilem Jóźwiakiem, które podpisał: „PS JUŻ NIEDŁUGO RAZEM NA STRONIE”. Czy to oznacza, że Derby County planuje otwarcie polskiej kolonii, jak niegdyś zrobiła to Borussia Dormund?

Lech Poznań raczej nie myśli na razie o sprzedaży Puchacza. 22-latek był jednym z niewielu pozytywów defensywy, która nie zachwycała jesienią. Dodatkowo Kolejorz nie ma na tę pozycję pewnego zastępstwa. Zmiennik Puchacza, Vasyl Kravets, latem może wrócić do CD Leganes, a 18-letni Jakub Niewiadomski przygotowuje się do gry w pierwszym składzie w pierwszoligowym GKSie Jastrzębie.

A może reprezentacja?

Jakub Moder wrzucił na swoje Instastories zdjęcie z Tymoteuszem Puchaczem, podpisał „@PUSZKA.27 WSZYSTKO WIEMY” oraz dorzucił emotikonkę tortu. Być może nowy selekcjoner otworzy obrońcy Kolejorza drzwi do reprezentacji, jednak pojawia się pytanie czy 22-latek udowodni, że warto na niego stawiać?

Tymoteusz Puchacz w październiku otrzymał ofertę transferową z FSV Mainz, jednak nie była ona atrakcyjna zarówno cenowo, jak i sportowo. 22-latek postanowił zostać na Bułgarskiej.

– Jeśli miałbym odejść, to do dużo lepszego klubu. A Mainz mogłoby teraz przyjechać do Poznania i dostać w trąbę. – powiedział wówczas defensor Lecha Poznań

Kacper Polaczyk