Problemy z dostępnością biletów na mecz Czechy-Polska. Wejściówki zostały wyprzedane w kilka sekund

Bilety na mecz Czechy-Polska dla polskich kibiców zostały wyprzedane w kilka sekund. W procesie sprzedaży pojawił się problem tzw. „koników”, którzy wykorzystują błędy w systemie, by błyskawicznie kupić bilety, a następnie sprzedać je po zawyżonych cenach. O tym procederze opowiedział Jakub Kwiatkowski na łamach „Weszło”.

W marcu reprezentacja Polski rozegra pierwsze mecze w ramach eliminacji do EURO 2024. Podczas najbliższego zgrupowania Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze. Na inaugurację Polacy zagrają na wyjeździe z Czechami. Następnie podopieczni Fernando Santosa podejmą u siebie Albanię.

Bilety na mecz z Czechami

Mecz Czechy-Polska zostanie rozegrany w Pradze. Stadion, na którym zostanie rozegrany mecz, może pomieścić około 19 tysięcy kibiców. Polakom przysługiwała pula biletów wynosząca 5% całkowitej pojemności stadionu. Daje to około 950 wejściówek dla kibiców z Polski. Jak poinformował PZPN, w pierwszych godzinach sprzedaży biletów zainteresowanie ich kupnem wyrażało około 20 tysięcy osób.

Problemy z biletami

W związku z małą pulą biletów na to spotkanie, PZPN zdecydował się wprowadzić limit zakupu dwóch biletów na jedną osobę. Niestety, na nic to się zdało. Wejściówki zostały wykupione po kilku sekundach. W głównej mierze jest to sprawka tzw. „koników”, którzy wykorzystują błędy w systemie i błyskawicznie kupują bilety, a następnie sprzedają je po zawyżonych cenach przez nieoficjalne kanały dystrybucji.

To, co się stało, było do przewidzenia już miesiąc temu. Zainteresowanie meczem było bardzo dużo, a biletów otrzymaliśmy niewiele. W tej sytuacji nic się nie zmienia. Popyt jest większy niż podaż. Osoby, którym się nie udało, mogą czuć się rozczarowane, co pozostaje zrozumiałe, bo mecz jest blisko, atrakcyjny, w pięknej lokalizacją, jaką jest Praga – wyjaśnił Jakub Kwiatkowski na łamach „Weszło”.

–  Przy każdym meczu rozmawiamy o tym samym. Koniki były, są i będą. Teraz nie stoją pod stadionami, tylko przeniosły się do Internetu. Nie jesteśmy w stanie z tym walczyć. Za każdym razem, gdy zgłaszamy to do prokuratury, otrzymujemy informację, że nie jesteśmy stroną pokrzywdzoną w tym procederze. Pokrzywdzony jest kibic, który nie może kupić wejściówki – powiedział rzecznik prasowy PZPN.


źródło: Weszło

Michał Budzich