Problemy reprezentanta Polski. Klub chce się go pozbyć. Znaleźli już zastępstwo

Reprezentanci Polski regularnie pojawiają się w letnich plotkach transferowych. Wiele wskazuje, że niebawem będziemy świadkami zwieńczenia kolejnej transakcji z udziałem naszego zawodnika. Tym razem mowa o Karolu Linettym, którego sprzedać chce Torino. 

Polak występuje w Turynie od 2020 roku, kiedy trafił tam z Sampdorii. Nigdy nie został jednak szczególnie ważnym piłkarzem, nie licząc wyłącznie epizodów, kiedy faktycznie wchodził w buty lidera. Jego obecna umowa z Torino kończy się w przyszłym roku i wiele wskazuje na to, że klub spróbuje jeszcze na nim zarobić.

Zmiana?

W tym celu działacze ekipy z Piemontu chcieliby sprzedać Linetty’ego jeszcze tego lata. Choć obecnie Polak jest oferowany innym klubom Serie A, to transfer może być trudniejszy do zrealizowania, niż może się wydawać. Wszystko przez pensję pomocnika, która oscyluje w okolicach 1,5 mln euro. Z tego powodu słabsze drużyny ligi włoskiej mogą być niechętne do sprowadzenia 28-latka.

Mimo skomplikowanej sytuacji Linetty’ego Torino miało już wyznaczyć jego następcę. Celem transferowym „Byków” ma być Adrien Tameze z Hellasu Verona. Władzom zależy jednak na tym, aby najpierw sprzedać Polaka, a dopiero wtedy wykupić Kameruńczyka.