Pozytywne oceny Szymona Marciniaka. Rosną szanse na kolejne mecze podczas EURO 2024

Szymon Marciniak ma za sobą udany mecz na Mistrzostwach Europy w Niemczech. Jeden z polskich ekspertów pozytywnie ocenił pracę Marciniaka. Jego zdaniem szanse polskiego sędziego na prowadzenie kolejnych ważnych meczów mocno wzrosły.
Podczas trwających Mistrzostw Europy Szymon Marciniak prowadził do tej pory dwa mecze. W fazie grupowej był rozjemcą starcia Belgia-Rumunia (2:0). W sobotni wieczór prowadził z kolei spotkanie 1/8 finału między Szwajcarią a Włochami (2:0).

Spotkanie Szwajcarów z Włochami obyło się bez większych kontrowersji. Polski sędzia nie miał zbyt wielu trudnych decyzji do podjęcia. Pozytywnie występ Marciniaka ocenił Marcin Borski w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”. Były arbiter ocenił, iż szanse Marciniaka na kolejne mecze podczas EURO 2024 znacząco wzrosły.

– Myślę, że na pewno wzrosły (szanse na dalszy udział w turnieju – przyp. red.). Skoro Marciniak był wyznaczony tylko na jeden mecz fazy grupowej i spotkanie 1/8 finału, to jest szykowany na kolejne spotkania – ocenił Marcin Borski.

– Jest wysokie prawdopodobieństwo, że dostanie jeszcze przynajmniej jeden mecz do sędziowania – podsumował.

źródło: WP Sportowe Fakty

Michał Budzich

Dodaj komentarz