Poznaliśmy najlepszego trenera minionej dekady! Niespodziewane rozstrzygnięcie

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) rozstrzygnęła konkurs na najlepszego szkoleniowca minionej dekady. Plebiscyt wygrał Diego Simeone, który prowadzi Atletico Madryt od 2011 roku.

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu od lat wybiera najlepszego trenera mijającego roku. W 2020 wybór padł na Hansiego Flicka, a wcześniej wygrywali m.in. Juergen Klopp czy Zinedine Zidane. Żaden z nich nie zasłużył jednak na miano najlepszego szkoleniowca minionej dekady.

Federacja zebrała punkty zdobyte przez trenerów w ubiegłej dekadzie. IFFHS brał pod uwagę szkoleniowców, którzy w poprzednich plebiscytach zajmowali miejsca w czołowej dwudziestce. W tej klasyfikacji najlepiej wypadł Diego Simeone.

Argentyński szkoleniowiec zebrał łącznie 152 punkty. Simeone wygrał plebiscyt na najlepszego trenera roku tylko raz – w 2016 roku. Tuż za trenerem Los Rojiblancos znalazł się Pep Guardiola, który stracił do zwycięzcy raptem 10 punktów. Na trzecim miejscu z dorobkiem 105 punktów uplasował się Juergen Klopp.

Kacper Polaczyk