Kibice wybrali drużynę roku UEFA. Pominęli piłkarza Bayernu Monachium

W środę UEFA opublikowała swoją „jedenastkę” najlepszych piłkarzy 2020 roku. W gronie wyróżnionych zawodników nie zabrakło oczywiście Roberta Lewandowskiego.

Około miesiąc temu federacja rozpoczęła zbieranie głosów kibiców z całego świata. Fani mogli wybierać spośród 50 zawodników do drużyny roku. Głosy można było oddawać od 30 listopada 2020 roku do 6 stycznia 2021 roku.

Potężny atak i stabilna pomoc

W formacji ofensywnej drużyny roku bryluje Robert Lewandowski. Oprócz niego wyróżniono także Cristiano Ronaldo, Leo Messiego i Neymara. To tutaj mogą pojawić się największe kontrowersje, wszak pominięto Thomasa Mullera, który był niesamowicie istotnym ogniwem Bayernu Monachium.

Druga linia raczej nie budzi większych zastrzeżeń. Mamy w niej Kevina De Bruyne oraz Thiago Alcantarę. O ile Hiszpan w Liverpoolu nie ma najlepszego startu, o tyle podczas pobytu w Bayernie walnie przyczynił się do zdobycia Ligi Mistrzów.

Defensywa

W obronie postawiono na Virgila Van Dijka oraz Sergio Ramosa. Z kolei na bokach ustawiono Alphonso Davies i Joshuę Kimmicha. Na bramce stanął kolejny piłkarz Bawarczyków, Manuel Neuer.

Defensywa wydaje się również nie budzić kontrowersji. Można się jedynie kłócić o brak jednego ze stoperów Bayernu, aczkolwiek nie jest to najbardziej paląca kwestia.

Drużyna roku UEFA:

Manuel Neuer — Joshua Kimmich, Sergio Ramos, Virgil Van Dijk, Alphonso Davies — Thiago Alcantara, Kevin De Bruyne — Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Neymar, Robert Lewandowski

Równolegle wybierano także kobiecą drużynę UEFA. Możecie ją zobaczyć poniżej: