Powołanie, którego nikt się nie spodziewał. Fernando Santos: „Chcę go zobaczyć na żywo”

Fernando Santos ogłosił listę zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Wśród powołanych znalazło się kilka zaskakujących nazwisk, w tym 22-letniego Bena Ledermana. Portugalski szkoleniowiec nie ukrywa, że chciałby sam ocenić czy pomocnik przyda się kadrze.

W piątek w samo południe Fernando Santos ogłosił listę 25 powołanych na najbliższe spotkania eliminacji do Mistrzostw Europy. Portugalczyk zrezygnował z usług Krychowiaka czy Glika, a w zamian za to zdecydował się na młodszych zawodników.

Wśród powołanych znalazł się Ben Lederman – pomocnik Rakowa Częstochowa. 22-latek urodził się w Los Angeles i dopiero w lutym 2020 roku rozpoczął karierę w Polsce. W młodzieżowych reprezentacjach zdążył rozegrać raptem 3 spotkania. W tym sezonie wystąpił w piętnastu spotkaniach Ekstraklasy, a od początku roku jest podstawowym wyborem Marka Papszuna.

– Mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie drużyny z Ekstraklasy. Obserwowaliśmy na żywo 11 meczow. Byłem pod wrażeniem nie tylko Ledermana, ale też innych młodych zawodników. Na szerokiej liście mam nazwiska 90 piłkarzy. Jest na niej wielu graczy z Ekstraklasy – zdradził Fernando Santos.

– Lederman zwrócił moją uwagę. Chcę go zobaczyć na żywo, by zrozumieć, czy to, co zaobserwowałem podczas meczów będzie przydatne dla kadry – dodał portugalski szkoleniowiec.

Kacper Polaczyk