Policja odwiedziła Lukasa Podolskiego. Piłkarz miał złamać ciszę wyborczą

Lukas Podolski może mieć wkrótce małe problemy. Do zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o złamaniu ciszy wyborczej przez piłkarza Górnika Zabrze.
W minioną niedzielę miała miejsce druga tura wyborów samorządowych w Polsce. Poznaliśmy już wszystkich prezydentów miast wybranych na kadencję w latach 2024-2029. W Zabrzu wygrała Agnieszka Rupniewska, która zdobyła 57,85% głosów. Jej rywalka, Małgorzata Mańka-Szulik, zdobyła 42,15% głosów.

Agnieszka Rupniewska po raz pierwszy została prezydentem Zabrza. Do tej pory tytuł ten dzierżyła jej rywalka w tegorocznych wyborach, Małgorzata Mańka-Szulik.  Rządziła ona Zabrzem od 2006 roku.

Wyborami prezydenckimi w Zabrzu mocno przejmował się Lukas Podolski. Przed drugą turą otwarcie popierał Agnieszkę Rupniewską. W sobotę zamieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym poinformował o tym, że w niedzielę pojawi się na zabrzańskich dzielnicach, by móc z każdym chętnym porozmawiać.
Jak informuje „Przegląd Sportowy Onet”, do spotkania Podolskiego z kibicami wczoraj faktycznie doszło. Tematem rozmów miały być między innymi trwające wybory. W tej sprawie do policji wpłynęło zgłoszenie o złamaniu ciszy wyborczej. Sprawą zajmuje się Zespół ds. Wykroczeń zabrzańskiej Komendy Miejskiej. Według informacji „Przeglądu Sportowego Onet” Podolskiemu grozi grzywna lub mandat do 5 tysięcy złotych.

– Dostaliśmy zgłoszenie o złamaniu ciszy wyborczej przez Lukasa Podolskiego i prowadzonej przez niego agitacji. Na miejsce przyjechał patrol, wylegitymował pana Podolskiego i sporządził dokumentację. Sprawa trafiła do naszego Zespołu ds. Wykroczeń, on zdecyduje o ewentualnym mandacie – powiedział asp. Sebastian Bijok, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Zabrzu.


źródło: Przegląd Sportowy Onet

Michał Budzich

Dodaj komentarz