Polacy nie klękną przed meczem z Anglią. Zamiast tego wykonają inny gest

Wielką niewiadomą przed meczem Anglia – Polska było to, czy nasi piłkarze klękną przed pierwszym gwizdkiem na znak solidarności z akcją „Black Lives Matter”. Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl” informuje, że „Biało-Czerwoni” inaczej okażą szacunek.

To, w jaki sposób zostanie potraktowana akcja przez polskich piłkarzy było gorącym tematem w ostatnim czasie. Zbigniew Boniek w rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznał, że nie jest fanem takich gestów. Stanowią one dla niego zwykły populizm.

Złoty środek

Przed meczem z Walią podobny dylemat miała czeska reprezentacja. Tamtejsi zawodnicy ostatecznie postanowili nie klękać przed meczem. Zamiast tego wskazali palcem na znaczek „respect”, czyli „szacunek”, znajdujący się na lewym rękawku koszulek.

Tomasz Włodarczyk podaje, że taki sam gest wykonają „Biało-Czerwoni”. Z jego ustaleń wynika, że kadrowicze, podobnie jak zresztą Zbigniew Boniek, nie są fanami klękania przed pierwszym gwizdkiem. Dodatkowo takie zachowanie poskutkuje zachowanie apolityczności, czego chciałby związek.

Włodarczyk dodaje także, iż PZPN wystosuje specjalne oświadczenie. W nim wyrazi swoje poparcie dla walki z rasizmem oraz każdą inną formą przejawu dyskryminacji.