Pojawiły się nowe informacje na temat kontuzji Zielińskiego. Ile będzie pauzować?

Weekend Polaków w Serie A nie był zbyt udany. Szczęsny popełnił fatalne błędy, a Drągowski obejrzał czerwoną kartkę. Najgorsza jednak była informacja o kontuzji Piotra Zielińskiego. Pomocnik nie dokończył nawet pierwszej połowy spotkania Napoli z Venezią. Teraz klub wydał oficjalny komunikat w jego sprawie. 

Przypomnijmy, że Zieliński nie mógł kontynuować gry po ostrym wejściu Mattii Caldary. Polak przez chwilę próbował walczyć z bólem i wrócił na murawę w Neapolu, jednak zaraz odpuścił. W kierunku ławki rezerwowych schodził trzymając się za prawe udo.

Prawie miesiąc przerwy

Napoli wydało już oficjalny komunikat w związku z kontuzją pomocnika. Nie określono jednak, jak długo będzie musiał pauzować. Klub potwierdził jedynie, że to właśnie uraz był przyczyną zejścia Zielińskiego z murawy.

Włoskie media natomiast sądzą, że nie jest to zbyt poważne obrażenie. Spekulują, że przerwa może potrwać od dwóch do trzech tygodni. Z tego powodu na pewno opuści najbliższe spotkanie Napoli z Genoą.

To także złe wieści dla reprezentacji Polski. We wrześniu „Biało-Czerwoni” zagrają z Albanią, San Marino oraz Anglią w eliminacjach mistrzostw świata 2022 w Katarze. Uraz 26-latka i dwu lub trzytygodniowa przerwa mogą oznaczać, że Paulo Sousa nie będzie mógł z niego skorzystać w żadnym z tych meczów.