Płomienna przemowa Thomasa Rogne. „Benfica robiła przed nami w gacie”

W poniedziałek Kolejorz zdołał wygrać w Gdańsku z Lechią. Klub opublikował w kulisach świetną mowę motywacyjną w wykonaniu kapitana poznańskiego klubu.

Przypomnijmy, że Lech Poznań w ostatnich tygodniach zawodził swoich kibiców. Poznaniacy w trzech meczach z rzędu stracili bramki w końcówkach spotkań, przez co pogorszyli swoją sytuację w lidze i rozgrywkach europejskich. Poniedziałkowy mecz z Lechią zakończył się jednak na korzyść Kolejorza. Oficjalna telewizja klubowa umieściła w kulisach z tego spotkania fantastyczną przemowę kapitana Lecha, Thomasa Rogne.

Jestem dumny z was wszystkich. Zobaczcie, mieliśmy tyle problemów. Był pie**olony koronawirus, nie mogliśmy trenować przez dwa miesiące. Wróciliśmy i graliśmy jak pieprzeni mistrzowie. Byliśmy tak blisko wywalczenia tytułu. Tak blisko awansu do finału Pucharu Polski.

Po dwóch tygodniach wakacji wróciliśmy od razu do gry w el. do Ligi Europy. Nikt nie myślał o możliwości porażki. I wygrywaliśmy, wygrywaliśmy, wygrywaliśmy – kontynuował Norweg.

Wywalczyliśmy awans do fazy grupowej. To było coś niesamowitego, prawda? Później mieliśmy mecz z Benficą. Wszyscy mówili, że nie mamy żadnych szans, że przegramy cztery czy pięć do zera.

I co? Przyjechali do nas Vertonghen z Otamendim i mieli gacie pełne ze strachu. Zawodnicy z przeszłością w Premier League prawie narobili pod siebie grając z polskim zespołem. To było coś panowie!

Teraz mamy trzy mecze bez wygranej, ale w każdym z nich graliśmy dobrze. Spisywaliśmy się rewelacyjnie przez 89 minut i 55 sekund. To, co musimy poprawić to te pięć pieprzonych ostatnich sekund.

Musimy znów uwierzyć w to, że jesteśmy naprawdę dobrym zespołem i wszystko będzie dobrze. Obiecuję wam to. Jazda!

Lech Poznań ostatecznie wygrał w Gdańsku po bramce w 84. minucie spotkania. Kolejorz zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Przemowa Thomasa Rogne rozpoczyna się w 3 minucie i 45 sekundzie poniższych kulisów:

Zobacz również: Lech Poznań. Czas ustalić priorytety