Pique pierwszą ofiarą rewolucji w Barcelonie? Niespodziewana oferta za 33-latka!

Nie da się ukryć, że Barcelonę czekają poważne zmiany w kadrze przed startem najbliższego sezonu. Jednym z piłkarzy, który mógłby opuścić klub tego lata, jest Gerard Pique.

Zdecydowanie to nie był udany sezon w wykonaniu Dumy Katalonii, mówi to również liczba trofeów zdobytych w tym sezonie, która wynosi całe 0. Pierwsze zmiany już za nami, nowym trenerem został Ronald Koeman, a nowym dyrektorem sportowym został Ramon Planes.

Poza zmianami w zarządzie i sztabie szkoleniowym będziemy świadkami rewolucji w kadrze FC Barcelony. Eksperci głośno mówią o konieczności odmłodzenia zespołu. Sprzedaż takich piłkarzy jak Pique, Suarez, czy Busquets nie tylko, by odmłodziła kadrę, ale również dałoby to możliwość odetchnięcia klubowemu budżetowi.

Jak podaje portal libero.pe, do zarządu Barcelony wpłynęła pierwsza oferta za Gerarda Pique. Usługami 33-latka rzekomo zainteresowane jest angielskie Fulham. Angielski klub szuka wzmocnień po tym, jak awansował do Premier League.

Dla Pique byłby to powrót do Premier League po 12 latach. W latach 2006-2008 reprezentował on barwy Manchesteru United. W barwach Czerwonych Diabłów zagrał łącznie w 23 spotkaniach.

Michał Budzich