Piotr Zieliński pożegnał Napoli. Poruszający wpis Polaka. „Zawsze będę z Wami”

Piotr Zieliński oficjalnie nie jest już zawodnikiem Napoli. Kontrakt Polaka przestał obowiązywać wraz z końcem czerwca, a od nowego sezonu będzie on już piłkarzem Interu Mediolan. Pomocnik pożegnał się z Neapolem, w którym spędził osiem lat, poruszającym wpisem na Instagramie. 
„Zielu” ma za sobą niezłe w swoim wykonaniu Euro 2024. Obecnie 30-latek szykuje się do startu nowego sezonu oraz debiutu w nowym klubie. Wraz z końcem czerwca przestał on bowiem być zawodnikiem Napoli, w którym spędził ostatnie osiem lat.

– Osiem wspólnych sezonów, dwa niezapomniane trofea, Scudetto po 33 latach. Na zawsze w historii naszego klubu. Cześć, Piotrze – napisało Napoli, zamieszczając krótkie wideo pożegnalne. 

„Zawsze czułem się jednym z was”

Zieliński nie pozostał dłużny swojemu byłemu klubowi. Na swoim profilu na Instagramie również zamieścił pożegnalne wideo oraz długi, wzruszający opis. Wpis chwyta za serce.

– Neapolu, mój drogi Neapolu… po ośmiu długich latach nasze drogi się rozeszły. Przyjęliście mnie, kiedy byłem chłopcem, a dziś odchodzę jako mężczyzna i ojciec. Neapol był moim domem i na zawsze będzie częścią mnie i mojej rodziny. Przeżyłem tu szczególne chwile, które zachowam i będę pielęgnował w swoim sercu – rozpoczął Zieliński.

– Neapolu, dałeś mi tak wielu przyjaciół, którzy na zawsze pozostaną częścią mojego życia. Dziękuję wyjątkowym kibicom za okazanie wielkiego serca. Sprawiliście, że zawsze czułem się jednym z was – kontynuował. 
– Wspólnie zdobywaliśmy ważne trofea, w tym Scudetto po 33 latach. To była wielka przyjemność, świętować razem z wami. Zawsze będę wdzięczny, że mogłem nosić tę koszulkę – dodał. 

– Dziękuję całej rodzinie Napoli, która pozwoliła mi na to wszystko, a także wszystkim, którzy mi w tym czasie towarzyszyli. Na zawsze będę z Wami. Wasz „Napolacco”, Zielu” – podkreślił na pożegnanie. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr Zielinski (@zielu_94)

W sumie Zieliński spędził w Neapolu aż osiem lat, na przestrzeni których rozegrał łącznie 364 mecze. Strzelił w nich 51 goli i dołożył 46 asyst. Był nieodzownym elementem układanki Luciano Spallettiego w mistrzowskim sezonie 2022/23.

Dodaj komentarz