Piotr Zieliński ofiarą krytyki włoskiego polityka. Czy Polak pasuje do rywalizacji na dużej scenie?

Ostatnie tygodnie z pewnością nie należą do najlepszych w wykonaniu Napoli. Gennaro Gattuso cały czas walczy o utrzymanie posady, jednak nie tylko jemu się obrywa. Ofiarą krytyki na łamach gazety La Repubblica padł Piotr Zieliński.

Nie pasuje do Neapolu?

Guido Trombetti opisał Polaka w dzienniku wspomnianej gazety. Zdaniem polityka Piotr Zieliński nie rozwija się tak jak powinien. Trombetti zastanawia się nad tym, czy polski pomocnik pasuje do grania na wysokim poziomie.

– Po raz kolejny najbardziej mnie rozczarował. Ma niezwykłe umiejętności techniczne, natura obdarzyła go ogromnymi możliwościami, niezbędnymi do bycia mistrzem, a znowu nie potrafi tego pokazać. Zachodzi podejrzenie, że jest piłkarzem bardziej pasującym do prowincjonalnego grania, niż do rywalizacji na dużej scenie. Ma 26 lat – jak długo musimy czekać? – pyta Guido Trombetti na łamach La Repubblica.

– Czy nie jesteśmy tym zmęczeni? Czy zespół z ambicjami może funkcjonować w oczekiwaniu na coś, co prawdopodobnie nigdy się nie spełni? – cytuje Włocha portal meczyki.pl.

Reakcja trenera

Napoli przegrało ostatnio z Genuą. Zieliński był kapitanem neapolitańczyków, jednak z powodu słabej dyspozycji opuścił boisko w 54. minucie. Bilans Piotra Zielińskiego w sezonie 2020/2021 to 26 spotkań, 5 bramek oraz 5 asyst.

Źródło: La Repubblica/Bartek Szulga, Meczyki.pl