Piłkarz Wisły Kraków wyróżniony. Znalazł się na prestiżowej liście

Magazyn Guardian jak co roku opublikował listę najzdolniejszych piłkarzy z całego świata. W rankingu znalazł się piłkarz Wisły Kraków, Aleksander Buksa.

Dziennikarze z Wielkiej Brytanii zaproponowali 60 piłkarzy z rocznika 2003, którzy w przyszłości mogą podbić piłkarski świat. Na liście znalazł się utalentowany atakujący Białej Gwiazdy, Aleksander Buksa.

Jeśli jesteś zimą w Krakowie, to prawdopodobnie rozgrzejesz się grzańcem galicyjskim. Za tym napojem stoi Adam Buksa, ojciec Aleksandra. Piłkarze często pochodzą z biednych środowisk, ale w przypadku Buksy to się nie sprawdza. Aleksander i jego bracia nie mogli narzekać na dzieciństwo. Mieli wszystko, co sobie mogli zażyczyć. Ich ojciec zbudował im nawet w piwnicy boisko ze sztuczną nawierzchnią! – napisano w Guardianie.

W przeszłości wśród nominowanych mogliśmy ujrzeć kilku Polaków. Byli nimi Filip Marchwiński, Dawid Kownacki, Krystian Bielik czy Kamil Grabara. Aleksander Buksa zadebiutował w Wiśle Kraków w sezonie 2019/2020. Strzelonym golem w młodym wieku sprowadził na siebie zainteresowanie wielu klubów. Jednym z nich jest podobno FC Barcelona.

Buksa przedłużył niedawno umowę z Białą Gwiazdą, jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Oto pełne zestawienie nominowanych z rocznika 2003: