Piłkarz polskiej 2. ligi wśród najlepszych na świecie! Lepszy niż Salah czy Sane

Podczas jednego z ostatnich meczów Wigier Suwałki na boiskach II ligi doszło do nadzwyczajnego zdarzenia. Jeden z piłkarzy Wigier – 22-letni Denis Gojko – podczas jednego ze sprintów zanotował fenomenalną prędkość 35.1 km/h. Wynik robi wrażenie.

28 listopada tego roku doszło do zwykłego starcia w drugiej lidze pomiędzy Wigrami Suwałki a rezerwami Lecha Poznań. Mecz sam w sobie nie przeszedł do historii i zakończył się remisem 1:1. O meczu zrobiło się nieco głośniej kilka dni po jego zakończeniu, gdy statystycy zebrali wszystkie dane.

Najszybszy piłkarz w Polsce!

Denis Gojko, który jest aktualnie wypożyczony z Piasta Gliwice do Wigier, zanotował w trakcie spotkania prędkość wynoszącą 35.1 km/h! Tym samym 22-latek pobił rekord na szczeblu centralnym w Polsce. Wychowankowi Piasta taki wynik daje również miejsce w ścisłej czołówce piłkarzy na świecie.

Gojko szybszy niż Davies czy Salah

Francuski dziennik „Le Figaro” stworzył niedawno ranking najszybszych piłkarzy na świecie. Jeśli by dodać Gojko do tego zestawienia, znalazłby się on wtedy na 5. pozycji! Pod nim znajdują się tacy piłkarze jak Coman, Sane, czy Salah. Wszystko w oparciu o wspomniany dziennik „Le Figaro”.

Michał Budzich