Piłkarz Juventusu skonfrontował Ronaldo i Messiego. „On jest niemożliwy…”

Letni transfer Juventusu – Arthur Melo – porozmawiał z hiszpańską „Marcą”. W wywiadzie poruszył wiele ciekawych kwestii, w tym porównał Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, z którymi miał przyjemność grać oraz trenować.

Ronaldo, czy Messi? Arthur ocenia!

Brazylijczyk jest jednym z niewielu piłkarzy na świecie, którzy mieli przyjemność grać z obiema legendami futbolu – Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim. Arthur porównał obu panów, lecz nie potrafił jednoznacznie ocenić, który z nich jest lepszy.

– To mistrzowie. Pod pewnymi względami są identyczni – łączy ich mentalność zwycięzców. Zawsze utrzymują koncentrację od początku do końca. Jeśli strzelą trzy gole, to myślą o czwartym. Nigdy się nie wyłączają. To imponujące i motywujące. Popycha do działania – stwierdził Arthur.

ZOBACZ: Lewandowski czy Ronaldo, kto jest lepszy? Douglas Costa zabrał głos

„Cristiano Ronaldo. On jest niemożliwy…”

Arthur trafił do Juventusu w letnim okienku transferowym na mocy wymiany na linii FC Barcelona – Juventus. 24-latek, póki co, nie może jeszcze liczyć na miejsce w pierwszym składzie Starej Damy. Były piłkarz FC Barcelony zdradził, który piłkarz najbardziej pomógł mu w aklimatyzacji w nowej szatni.

– Cristiano Ronaldo. On jest niemożliwy… Pamiętam, że pewnego razu przyjechaliśmy o drugiej w nocy, ponieważ graliśmy mecz późnym wieczorem, a on już zaczął trenować. Odkąd jestem w Turynie, bardzo mi to pomaga – ułatwia nam to komunikacja w tym samym języku. On bardzo dba o innych, zawsze stara się pomóc i wnieść coś dobrego – dodał.

„Messi jest najlepszym piłkarzem w historii FC Barcelony”

Piłkarz Juventusu został również zapytany o obecną sytuację Leo Messiego na Camp Nou. Arthur przyznał, że Messie zdecydowanie jest najlepszym piłkarzem w historii Blaugrany i jeśli chciałby zmienić otoczenie, klub powinien mu na to pozwolić

– Messi jest najlepszym piłkarzem w historii klubu. W Barcelonie jest niemal przez całe swoje życie. Naprawdę nie dziwię się, że chciał odejść i byłem zaskoczony brakiem szacunku dla niego. To powinna być tylko i wyłącznie jego decyzja. – przyznał Arthur.

Michał Budzich