Piękne informacje z Championship! Krystian Bielik z kolejnym wyróżnieniem

Kapitalne wieści z Anglii! Krystian Bielik otrzymał tytuł dla najlepszego piłkarza grudnia w Championship. Polak z dużą przewagą znalazł się na 1. miejscu w głosowaniu.

Przypomnijmy, że w ostatnim miesiącu 2020 roku pomocnik wrócił do gry po poważnej kontuzji. Pomocnik już od pierwszego meczu po powrocie zachwycał. Nie na darmo Bielika wybrano na najlepszego piłkarza meczu prawie cztery razy z rzędu. Prawie, bo w grudniu jego dominację przerwał Jason Knight.

Więcej o jego powrocie przeczytacie w naszym felietonie:

Bielik wrócił po kontuzji i miażdży Championship. Polski orzeł rozpościera skrzydła

Kolejne wyróżnienie

We wtorek 23-latek ponownie został wystawiony na piedestał, jednak tym razem nie pozostawił żadnych wątpliwości. Polak zwyciężył w głosowaniu na najlepszego piłkarza grudnia w Championship. Tym samym pomocnik postawił piękny stempel na potwierdzenie swojej kapitalnej formy po powrocie po kontuzji.

Bielik zgarnął aż 45 proc. punktów. Drugi w głosowaniu Glen Rea z Lutton Town uzyskał raptem 20 proc. Warto odnotować, że dwa procent kibiców oddało swoje głosy na Michała Helika, który również w ostatnim czasie zachwycał na zapleczu Premier League, broniąc barw Barnsley.