Pele wybrał swojego następcę! „Może zostać moim spadkobiercą”

Kylian Mbappe w ostatnim czasie znalazł się na ustach wszystkich piłkarskich ekspertów i kibiców. 22-letni Francuz jest przymierzany do zostania legendą światowego futbolu i zdominowaniu go na najbliższe lata. Swoje spadkobiercę w młodej gwieździe widzi także sam Pele.

Od pierwszego meczu Ligi Mistrzów między FC Barceloną a PSG Mbappe jest tematem numer jeden w świecie piłki. Przypomnijmy, że Francuz niemal w pojedynkę zdemolował Blaugranę strzelając hat-tricka.

W ostatnim czasie ukazała się rozmowa Arsena Wengera z FIFA.com. Były trener Arsenalu wyznał w niej, że widzi w 22-latku przyszłego zdobywcę Złotej Piłki. I to kilkukrotnego. Co więcej, stwierdził, że jego rodak jest w pewnych aspektach bardzo podobny do legendarnego Pele.

„Może zostać moim spadkobiercą”

W sobotę ma się ukazać duży wywiad z „Królem futbolu”, którego udzielił na łamach „La Gazzetty dello Sport”. Legendarny Brazylijczyk wspomniał w nim o Mbappe. Do sieci w piątek trafił fragment rozmowy, w którym 80-latek wypowiedział się na temat 22-letniego gwiazdora.

– Mbappe może zostać moim spadkobiercą i nie mówię tego w formie żartu – stwierdził Pele.

– Widzę w nim to, co u siebie – czyli zdolność do szybkiego grania. Jest napastnikiem, który błyskawicznie myśli. Kiedy dostaje piłkę do nogi, wie, co robić, gdzie pobiec i jak pokierować akcją, by znaleźć najlepsze rozwiązanie – dodał.

– To są ważne cechy w dzisiejszym futbolu. Poza tym Francuz jest tak samo szybki w swoich ruchach, jak i w dryblingu – podsumował Brazylijczyk.