Papszun dostanie sporą kasę na letnie transfery. Celem ponownie gwiazda Ekstraklasy

Wiele wskazuje na to, że Raków Częstochowa przejdzie gruntowną przebudowę. Marek Papszun ma otrzymać spore środki na transfery, a jednym z głównych celów ma być Erik Exposito ze Śląska Wrocław. „Medaliki” o gwiazdkę „Wojskowych” będą musieli jednak powalczyć z Legią Warszawa. To nie jest jednak jedyny piłkarz, o którego będą starać się tego lata. 
Marek Papszun oficjalnie wraca do Rakowa. Szkoleniowiec został już ogłoszony nowym-starym trenerem ekipy z Częstochowy. Według medialnych informacji ma on dostać od klubu znaczącą podwyżkę względem tego, co zarabiał wcześniej. Mało tego, Michał Świerczewski ma zapewnić 49-latkowi sporą kasę na letnie wzmocnienia.

Bój o gwiazdę ligi

Sporo informacji odnośnie celów Rakowa na nadchodzące okienko transferowe przekazał Tomasz Włodarczyk. Dziennikarz na kanale „Meczyków” stwierdził, że „Medaliki” interesują się Aleksandrem Bobkiem z ŁKSu Łódź. Problemem w jego przypadku jest jednak zainteresowanie z Włoch. Młodego bramkarza chcą ściągnąć Torino, Monza czy Cagliari.

Innym celem na letnie okienko ma być Kacper Chodyna z Zagłębia Lubin. Piłkarzem „Medziowych” mają się jednak również interesować zagraniczne kluby. Skrzydłowy w tym sezonie rozegrał 32 mecze, w których zanotował 7 goli i dołożył 9 asyst.
– Raków pyta o piłkarzy, których potem można by było sprzedać. Ale Chodyna to prędzej wyjedzie za granicę, niż do Rakowa – twierdzi Włodarczyk. 

Dziennikarz dodał również, że Raków ponownie chce spróbować powalczyć o Erika Exposito. Sytuacja tym razem jest o tyle prostsza, że kontrakt Hiszpana ze Śląskiem Wrocław wygasa wraz z końcem sezonu. Problemem może się jednak okazać Legia Warszawa, która również monitoruje jego sytuację i oferuje 700 tysięcy euro. Napastnik ma mieć także ofertę z Bliskiego Wschodu.

– Wydaje mi się, że ta furtka zagraniczna jest bliższa, bo oferta z Bliskiego Wschodu to 1,3 miliona euro. To prawie dwa razy tyle, co oferuje Legia – oznajmił „Włodar”.